Fakty i Mity

FAKTY I MITY

FOTOWOLTAICZNE

Fakty: Instalacja może pokryć 100% zapotrzebowania na energię elektryczną. Pamiętaj, że wielkość instalacji zależy od Ciebie i może ona produkować tyle energii, ile będziesz potrzebował.

Fakty: Dzięki instalacji nie odczujesz wzrostu cen energii w przyszłości. Przewidywane wzrosty cen nie będą już Cię martwić.

Fakty: Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga pozwolenia na budowę. Zgodnie z nowelizacją Prawa budowlanego mikroinstalacje do 50 kWp nie wymagają pozwolenia na budowę..

Mity: INSTALACJA NIE PRODUKUJE ENERGII W POCHMURNE DNI. - MIT. Efektywność działania instalacji spada, ale warto wiedzieć, że do pracy systemu wystarczy światło dzienne. W związku z tym w pochmurne dni również produkowana jest energia elektryczna.

Mity: INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA SIĘ NIE ZWRACA. - MIT. Na przestrzeni lat spadły ceny podzespołów, a efektywność działania samej instalacji znacznie wzrosła. Ta technologia powstała w latach 90-tych i podobnie jak komputery ewoluowała.

Mity: KORZYŚCI Z SYSTEMU SĄ TYLKO LATEM. - MIT. Dzięki temu, że stajesz się prosumentem, to 80% nadwyżki energii wyprodukowanej latem, możesz odebrać zimą. W ten sposób niskie rachunki za energię utrzymują się przez cały rok. W zimie, w słoneczne dni, można wyprodukować więcej energii, ponieważ jest niska temperatura, co zwiększa produkcję całej instalacii.

Ta strona używa plików cookies.          AKCEPTUJĘ